Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xbl9k

Продадено Целосна Ryzen конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
38.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Здраво, продавам целосна ryzen конфигурација, имам 2 опции за конфигурацијата, но по договор може да се направат дополнителни измени.
Опција 1 -
CPU - AMD RYZEN 5 3800x 8CORE 16THREAD
MB - MSI B450I GAMING PLUS WI-FI ITX - 1 година гаранција
RAM - 2X8 GB G.SKILL SNIPER X 3600MHZ - 3 години гаранција
GPU - RADEON RX 480 8GB SAPPHIRE NITRO PLUS
M.2 - CRUCIAL P2 500GB NVME SSD - 1 година гаранција
SSD - INTENSO 1TB - 2.5 години гаранција
PSU - RIOTORO 600W 80+ - 1 година гаранција
CASE - NZXT H210I ITX WHITE
CPU COOLER - ARCTIC 34 ESPORTS ONE WHITE

Форумска цена 48.000 денари


Опција 2 -
CPU - AMD RYZEN 5 3600 6CORE 12THREAD - година ипол гаранција останато
MB - MSI B450I GAMING PLUS WI-FI ITX - 1 година гаранција
RAM - 2X8 GB G.SKILL SNIPER X 3600MHZ - 3 години гаранција
GPU - RADEON RX 480 8GB SAPPHIRE NITRO PLUS
M.2 - KINGSTON NVME 250GB - 2.5 години гаранција
HDD - SEAGATE 1TB 7200RPM
PSU - RIOTORO 600W 80+ - 1 година гаранција
CASE - NZXT H210I ITX WHITE
CPU COOLER - ARCTIC 34 ESPORTS ONE WHITE


Форумска цена 38.000 денари

Графичката е фарбана, слики од тестови во прилог.

Куќиштето покрај стандардните nzxt 2x120mm вентилатори назад и горе има уште 2 Artic 140mm вентилатори на предниот дел.

Ако имате забелешка за цената слободно пишете ми во пп или коментар.

Информации

Автор
xbl9k
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
725

Повеќе огласи од xbl9k

На врв Дно