Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
confusi0n

Budget PC: B450, Ryzen 5 3600, GTX 1660S, 16 GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Поздрав,

Молам за проценка за конфигурацијава:

MB: Gigabyte B450M-H
CPU: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Kingston HyperX Fury DDR4-3200 CL16
VGA: Gigabyte GeForce GTX 1660S 6GB
SSD: Samsung PM991 256GB NVMe
HDD: Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB Cache
PSU: Xigmatec Cenaturo S 550W 80+ Bronze
Case: Xigmatek Sircon III
Case fans: 4x Xigmatek 120mm red led fans

Графичката е нова, купена од @gOJDO во јануари, конфигурацијава иде во комплет со монитор(ASUS TUF VG249Q, 24' 144hz, G-Sync Compatible), па ме интересира ваше мислење.
Моментално сум во Германија и сум на два памета, не знам дали да пробам да го пренесам и качам горе со мене бидејќи за мои потреби е доволен или да го продадам, се зависи колку пари ќе ми бараат за до горе да се однесе ПЦво и колку ќе излезе проценкава. Знам дека најверојатно нема да вреди многу ама бар на време да удрам математика пошто за Велигден се спуштам во МК па да знам како да правам, значи и евентуална продажба доколку има заинтересирани, може да направиме само после 29ти Април.

:unsure:
  • Ми се допаѓа
Реакции: gOJDO

Информации

Автор
confusi0n
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
133

Повеќе огласи од confusi0n

На врв Дно