Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming/streaming PC: B450, Ryzen 7 2700, 16GB DDR4-3200, RTX 2060 6GB, 256GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
30.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг/стриминг компјутер составен од половни и нови делови со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B450M S2H - половна
CPU: Ryzen 7 2700 tray - нов, 12 месеци гаранција
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 57 месеци гаранција
SSD: WD SN530 256GB NVMe - ново, 12 месеци гаранција
VGA: Zotac RTX 2060 Gaming 6GB - половна
HDD: Toshiba 1TB SATA - половен
PSU: Antec Edge 550W 80+ Gold Modular - половно
Case: DeepCool MACUBE 110 Black
Case Fans: 1x120mm Deepcool silent fan + 1x120mm Cooler Master RGB fan - нов

1 месец гаранција на сите половни компоненти
Цена, фиксна: 30000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
589

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно