Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Вајкинг

Продадено Budget gaming PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
28.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам буџет гејмерски PC, составен од следниве компоненти:
CPU: Intel Core i5-10400F w/ CoolerMaster Hyper 212 EVO - 5500
MB: MSI B560M-A Pro - 3000
RAM 32GB Corsair Vengeance 3200MHz (2x16) - 3500
SSD Samsung 870 EVO 1TB - 3000
GPU Sapphire 5700 XT Nitro+ OC - 9000
PSU DeepCool DA700 80+ Bronze - 2500
Case Asus Prime AP201 - 2500

Цените се наведени за да видите како е пресметана финалната сума, деловите не се продаваат посебно.
Компјутерот функционира беспрекорно, може да се тестира пред купување по желба на купувачот.
Подоцна ќе прикачам слики.

28.000 денари

Информации

Автор
Вајкинг
Поднесена
Последна промена
Прегледи
323

Повеќе огласи од Вајкинг

На врв Дно