Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Budget Gaming PC: H87, i7 4770, 16GB DDR3-1866, RX5500XT 8GB, 512GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
20.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам буџетен гејминг компјутер составен од нови и половни делови со слендава конфигурација:

MB: Asus H87-Pro
CPU: Core i7 4770
CPU Cooler: DeepCool AG300 - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR3-1866 CL10 - нови, 11 месеци гаранција
VGA: Asus ROG Strix RX5500XT 8GB OC
SSD: A-Data SU650 512GB - ново, 23 месеци гаранција
HDD: WD Caviar 500GB SATA
PSU: nJoy! Synergy 80+ White - ново, 30 месеци гаранција
Case: Chieftec Hunter ATX - ново
Case fans: 4x Chieftec 120mm aRGB + aRGB Controller - нови

Гаранција 1 месец на половните делови
Цена, фиксна: 21000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: bristlebac

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
333

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно