Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: H81, i7 4790, 16GB DDR3-1866, RX580 8GB, 512GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
21.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер составен од половни и нови делови со следнав конфигурација:


MB: Gigabyte H81M-S
CPU: Intel Core i7 4790
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR3-1866 CL10 - нови
VGA: Sapphire RX580 8GB Nitro+ OC Special Edition Blue/Led
SSD: Verbatim Vi550 512GB - ново
HDD: Seagate 500GB
Case: Xigmatek Oreo White /w 3x120mm LED Rainbow fans - ново
PSU: nJoy! Ayrus 500w - ново

Гаранцијa: 1 месец на плоча, процесор, графичка карта, 1 година на RAM, 2 години на SSD и напојување

Цена, фиксна: 21000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
147

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно