Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Budget Gaming PC: H81, i7 4770, 16GB DDR3-1600, 1660 Super, 512GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
21.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
MB: Asrock H81
CPU: Core i7 4770
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) DDR3-1600
VGA: Asus Phoenix GTX1660Super 6GB
SSD: A-Data SU650 512GB ново
HDD: Seagate 500GB
PSU: MS ATX v5 500 500W ново
Case: Xigmatek NYX Mesh ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm Rainbow LED нови

Цена, фиксна: 21000 денари
Гаранција 2 години на SSD, 6 месеци на напојување, 1 месец на плоча, процесор, рам и графичка картичка.

075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
309

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно