Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: H510, i5 10400F, 16GB DDR4, RX5600XT, 500GB NVMe + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
23.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам половен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus H510M-K
CPU: Intel Core i5 10400F
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) DDR4-2400 @2666MHz
SSD: Samsung PM981 500GB NVMe (3000MB/s readl/write)
HDD: Seagate 500GB SATA
VGA: Asus RX5600XT EVO Dual OC 6GB
PSU: Cooler Master 700W 80+
Case: Inpower mATX glass
Case fans: 3x Xigmatek 120mm silent red LED

Гаранција на цела конфигурација 1 месец
Цена,фиксна: 23000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
118

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно