Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: H310, i3 9100F, 16GB DDR4, RX580 4GB, 480GB SSD + 500GB HD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
17.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнива конфигурација:

MB: Asus H310M-K
CPU: Intel Core i3 9100F
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) DDR4-2400
VGA: Sapphire RX580 Nitro+ 4GB OC
SSD: Gigabyte 480GB SATA - ново, 23 месеци гаранција
HDD: Seagate 500GB SATA
Case: Raidmax X921- ново
Case fans: 4x Raidmax 120mm LED Rainbow - нови
PSU: Raidmax RX-650XTB 650W 80+ Brozne - ново, 23 месеци гарнација

1 месец гаранција на половните
Цена, фиксна: 17500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
129

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно