Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: H310, i3 9100F, 16GB DDR4, RX580 4GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
16.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам ниско-буџетен гејминг компјутер составен од нови и половни делови:

MB: Gigabyte H310M-DS2
CPU: Intel Core i3 9100F
RAM: 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15
VGA: Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC
SSD: Kingston A400 240GB - ново
HDD: Seagate 500GB SATA
PSU: DeepCool DN550 550W 80+
Case: Powerbox AX3 /w aRGB strip + 120mm aRGB fan + 120mm Silent fan - нови

Гаранција на цел компјутер 1 месец на ССД 12 месеци

Цена, фиксна: 16500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
207

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно