Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Budget Gaming PC: H270, i5 7500, 16GB DDR4, RX580 8GB, 240GB SSD + 500GB HD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
21.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам комплетно исправен ниџкобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asrock H270 Pro Arctic
CPU: Core i5 7500
RAM: 16GB DDR4-2400
VGA: Sapphire RX580 Nitro+ Special Edition 8GB OC
SSD: WD Green 240GB m.2
HDD: Seagate 500GB SATA
PSU: nJoy! Ayrus 500W ново (30 месеци гаранција)
Case: MS Armor 705
Case fans: 3x 120mm aRGB fans + MS aRGB Controller


Цена, фиксна: 21500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
248

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно