Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget gaming PC: H110, i5 6500, 16GB DDR4, RX580 4GB, 180GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
16.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам нискобуџете гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte H110-D3H
CPU: Intel Core i5 6500
RAM: Kingston Hyperx Fury 16GB(2x8GB) DDR4
VGA: XFX RX580 GTS Black 4GB OC
SSD: Intel 180GB
HDD: Seagate 500GB
PSU: Xigmatek Centaro S550 550W 80+ Bronze
Case: Xigmatek ATX 4x120mm RED led fans /w tempered glass

Гаранција 1 месец на цела конфигурација
Цена, фиксна: 16500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
430

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно