Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: H110, i5 6500, 16GB DDR4-2666, RX580 8GB, 480GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
16.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнаиве спецификации:

MB: Gigabyte H110-D3A
CPU: Core i5 6500
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2666 CL16
VGA: XFX RX580 8GB GTS Black OC
SSD: Kingston A400 480 GB
HDD: WD Caviar Blue 500GB
PSU: DeepCool DA600 600W 80+ Bronze
Case: Sharkoon ATX
Case fans: 4x Xigmatek 120mm LED ring - нови

Гаранција на цела конфигурација 1 месец
Цена, фиксна: 16000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
267

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно