Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: B85, i7 4790, 16GB DDR3-1866, RX580 8GB, 480GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
21.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам буџетен гејминг компјутер составен од нови и половни делови со слендава конфигурација:

MB: Gigabyte B85M-D3V-A
CPU: Core i7 4790
CPU Cooler: Cooler Master 412 RGB
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR3-1866 CL10 - нови, 11 месеци гаранција
VGA: Gigabyte RX580 Aorus Extreme 8GB OC
SSD: Kingston A400 480GB - ново, 23 месеци гаранција
HDD: WD Caviar 500GB SATA
PSU: nJoy! Synergy 80+ White - ново, 30 месеци гаранција
Case: Xigmatek BladeX Mesh
Case fans: 4x BladeX 120mm aRGB cycling

Гаранција на половните делови 1 месец.

Цена, фиксна: 21000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
233

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно