Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: B85, i5 4460, 8GB RAM, RX570 4GB, 240GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
13.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Biostar TB85
CPU: Intel Core i5 4460
RAM: 2x Hynix 4GB DDR3-1600
SSD: Kingston A400 240GB - ново
VGA: Sapphire RX570 4GB OC
HDD: Seagate 500GB SATA
PSU: Glacialtech Glacial Power 650W
Case: MS Fighter V310 aRGB strip + 120mm aRGB fan - ново

Гаранција на цела конфигурација 1 месец, 23 месеци гаранција на SSD.
Цена, фиксна: 13000 денари
075 473-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1418

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно