Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: B250, i5 6600, 16GB DDR4, RX580 8GB, 480GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
19.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам половен гејминг компјутер

MB: Biostar TB250
CPU: Intel Core i5 6600
RAM: Kingston 16GB (2x8GB) DDR4-2133
GPU: XFX RX580 GTX Black 8GB
SSD: Kingston A400 480GB SATA - ново
HDD: Seagate 500GB SATA
CASE: MS Figter V315 /w 4x120mm LED fans - ново
PSU: Deepcool DN650 650W 80+

Гаранција 1 месец на цел компјутер, 23 месеци на SSD

Цена, фиксна: 19000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
658

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно