Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Budget Gaming PC: A520, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4-3200, RX5600XT 6GB, 500GB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетен гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичака со следнава конфигурација:

MB: Asus A520M-K
CPU: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Asus RX5600XT Dual 6GB OC 0 половна
SSD: Kingston NV2 500GB Gen. 4 x4 NVMe
PSU: nJoy! Synergy 500W
Case: MS Armor 705 aRGB
Case fans: 3x MS a305 120mm aRGB

Гарнција: 3 гoдини на цела конфигурација освен 1 месец на половна графичка картичка
Цена, фиксна: 25000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
78

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно