Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: A520, Ryzen 3 3100, 16GB DDR4-3200, GTX 1660 Super, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
27.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нискобуџетен компјуер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка со следнава конфигурација:

MB: Asus A520M-K - 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 3 3100 - 12 месеци гаранција
RAM: G.Skill Aegis 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - 35 месеци гаранција
VGA: Asus Phoenix GTX 1660S 6GB OC - 1 месец гаранција
SSD: Kingston NV2 500GB NVMe - 33 месеци гаранција
Case: MS Fighter V315 /w 4x 120mm LED fans
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ - 33 месеци гаранција

Цена, фиксна: 27000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
432

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно