Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Budget Gaming PC: A520, Ryzen 3 1200AF, 16GB DDR4-3200, GTX 1660Super 6GB, 1TB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
21.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам буџет гејминг компјутер составен од сите нови делови освен половна графичка картичка:

MB: Asus A520M-K - нова, 30 месеци гаранција
CPU: Ryzen 3 1200AF - нов, 12 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 55 месеци гаранција
VGA: Manli GTX 1660Super Gallardo 6GB OC - половна, 1 месец гаранција
SSD: HP EX900 1TB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
PSU: PowerBox ATX 300W real - ново, 1 месец гаранција
Case: PowerBox Gaming K2 ARGB /w 3x120mm ARGB fans + 1x 120mm fan

Цена, фиксна: 21500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
315

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно