Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

Барам мрежен техничар во Ск

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Барам мрежен техничар, да поврзе 3 дозни и да стави конектори на 3 кабли на влез.

UTP Cat 5a кабел, 568А - проблемот е некој дебел нестандарден кабел и никако не можам со стандардни конектори иако сум наместил десетици конектори и сум врзал над 30тина дозни (за лична употреба).

Подетално инфо: 070673024 / вибер
Локација Ск

(нека

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
166

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно