Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Joco Ilievski

Барам макро објектив за Canon EF

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Истекува

Опис

Здраво,

више неколку дена барам по сајтојве наши, стране на фб, ама никако да најдем и ми треба ваша помош...
Тоа што го барам е користен Tamron 90mm f2.8 DI VC F004 верзијата што има вградено vibration compensation. Не претходната верзија што нема VC, не најновата f017, туку f004 верзијата.
За никон наидов на неколку, ама за канон еф, ич... :(
Може и Sigma 105mm f2.8 ex dg os hsm верзијата со optical stabilization, али тамронот некако ми прае појќе ќејф.
Ќе се користи углавно за макро, high magnification, затоа и ми треба стабилизацијата на објективот, за колку толку да ми е од помош.
За цена, до кај 300 и нешто евра.
Или доколку некој е у странство, и се враќа и не би му било проблем да ми помогне нека ме контактира слободно.

Фала ви унапред! :D

Информации

Автор
Joco Ilievski
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
349
На врв Дно