Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Огласи од rippermkd

 • 28.000 ден.
ryzen 7 5800x3d купен од странство во јули, пристигнат август годинава, користен од тогаш до ден денешен без проблеми аsus prime x570-pro купена...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  268
  • Заклучена
  • Истечен
  • 45.000 ден.
  Продадено gaming PC
  Одличен компјутер со нови и половни (не многу стари делови) gigabyte a520 нова, купена на 1 август (анхоч) ryzen 5700x користен 2-3 месеци...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  149
  • Заклучена
  • Истечен
  • 49.000 ден.
  gigabyte a520 нова, купена на 1 август 23 (анхоч) целосна гаранција ryzen 5700x користен 2-3 месеци (купен од странство) RAM 2x8gb @4100mhz...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  400
  • Заклучена
  • Истечен
  • 60.000 ден.
  Одличен компјутер за mid-high гејминг на 1440р резолуција, low-mid за 4к резолуција и OVERKILL за 1080р резолуција деловите се состојат од ryzen...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  408
  • Заклучена
  • Истечен
  • 32.000 ден.
  Продадено Gaming PC
  ryzen 7 3700x cpu cooler deepcool 400 red (smenet kulerot so podobar od coolermaster (aRGB) MSI b450 tomahawk max so garancija!! ASUS DUAL RX580...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  505
  • Заклучена
  • Истечен
  • 14.000 ден.
  koristeno 1 godina, iscisteno, sredeno kako novo so site dodatoci i shtrafcinja coolermaster v750 SFX 80+ gold napojuvanje 750W full modular...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  556
  • Заклучена
  • Истечен
  • 8.500 ден.
  ново неотпакувано sata SSD intenso 2TB со гаранција од странство (стојам на располагање за враќање ако има потреба) SLC технологија на чиповите...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  727
  • Заклучена
  • Истечен
  • 29.000 ден.
  intel i5 10400F nov, otpakuvan denes 15 septemvri, kupen pred nekoe vreme so regionalna garancija ASUS prime H510m-a malku koristena zagubena...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  392
  • Заклучена
  • Истечен
  • 16.500 ден.
  Ryzen 3 1200 Gigabyte 450M H Asus Gtx1070 8gb turbo Opcija so XFX RX580 8gb -2000mkd RAM 2x4gb Napojuvanje SFX 450w fractal design izvadeno od...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  288
  • Заклучена
  • Истечен
  • 10.000 ден.
  LG GL850-B so mal defekt ne raboti DP i HDMI, raboti samo so 1 HDMI port so AMD graficka si raboti 144hrz so nvidia 100hrz, pogoden e i za rabota...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  905
  • Заклучена
  • Истечен
  • 27.000 ден.
  I7-8700k https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/126684/intel-core-i78700k-processor-12m-cache-up-to-4-70-ghz.html asus strix...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  416
  • Заклучена
  • Истечен
  • Проценка
  позз дечки, сакам да проверам плочата дали поддржува 2x32Gb RAM, па ако има некој во Бт или на поминување, ми требаат стварно на 15 мин (ако не и...
 • Истекува
  Тип
  Менувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  246
  • Заклучена
  • Истечен
  • Проценка
  здраво ве молам за проценка, па после ќе оди и за продажба (во зависност од проценката), батерија не држи, користен за photoshop
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  281
  • Заклучена
  • Истечен
  • 44.000 ден.
  здраво дечки, ми треба проценка на конфигурацијата, а ако не ви е товар и одделно на компонентите. во моментов конфигурацијата се користи во друго...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  261
  На врв Дно