Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Огласи од Rikimaru

Здраво дечки, Имам нови и некористени cable kits од CableMod. Имаа направено грешка тие па екстра ми пратија. Овие кабли се FULL REPLACEMENT (не...
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  147
  • Заклучена
  • Истечен
  Дечки, Потребна ми е замена на мало пластично делче но не можам да најдам некој со 3д принтер. Ако некој од вас е со 3д принтер, ви праќам .STL...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  84
  • Заклучена
  • Истечен
  • 1.000 ден.
  Здраво дечки, Се продаваат два хедсета: 1. Стандард жичен JBL Tune500 (Pure Bass) 2. Гејмерски безжичен ROG STRIX GO 2.4 Првиот (JBL) е тотално...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  502
  • Заклучена
  • Истечен
  • 19.000 ден.
  Здраво дечки, На продажба оди ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI. Пратена како RMA замена за претходна што ја изгорив со погрешни кабли. Ја доцнеа и...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  736
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.000 ден.
  Здраво дечки, На продажба оди ASUS ROG Gladius III Wireless маус (меѓу најдобрите АСУС мауси). Гејмерски маус со 3 мода на работа: жичен и 2.4...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  378
  • Заклучена
  • Истечен
  Подарено TP-Link 54 Mbps
  Стар рутер, место ми фаќа, а не ми се фрла. Ако некому служи, кажете. Поздрав.
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  398
  • Заклучена
  • Истечен
  • 1.500 ден.
  Продадено Quart 23" LED TV (LD23)
  Здраво, На продажба оди мало, зачувано и исправно Quart LED TV 23" телевизорче. Има и HDMI, VGA, и USB уклучоци. Цена 1,500 ден.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  345
  • Заклучена
  • Истечен
  Подарено LGA 1700 Contact Frame
  Подарувам ThermalRight копија contact frame за LGA 1700 socket (Intel 12, 13, 14та генерација).
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  335
  • Заклучена
  • Истечен
  Здраво дечки, Имам до пола користени висококвалитетни термални пасти што не ми требаат бидејќи зедов друго. Ако некому требаат да му ги пратам...
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  163
  • Заклучена
  • Истечен
  • 1.500 ден.
  Здраво дечки, На продажба оди УЛТРА квалитетен CableMod адаптер за 40xx генерација NVIDIA карти. Боја: СРЕБРЕНА Материјал: МЕТАЛ и пластика...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  519
  • Заклучена
  • Истечен
  Здраво дечки, Потребна ми е матична половна Mini ITX + процесор LGA 1200 или LGA 1700. Процесор i5ка барем 1x500 со iGPU мора. Плус рам ако имате...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  313
  • Заклучена
  • Истечен
  Купено CableMod Coupon
  CableMod обично пакуваат купони за попуст со ASUS матични и напојувања. Ако некој чува таков купон и не го користи, пишете. Поздрав
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  304
  • Заклучена
  • Истечен
  • 1.400 ден.
  Продадено Lian Li UNI FAN SL140 V2
  Здраво дечки, На продажба оди нов (користен помалку од месец) Lian Li UNI FAN SL140 V2 WHITE (новата верзија) поради апгрејд. Т.е. моментот...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  584
  • Заклучена
  • Истечен
  • Проценка
  Здраво дечки, Прво на проценка па на продажба оди Note20 Ultra 5G Snapdragon купен крајот на Март 2021ва од Мобеликс. Моделот е SM-N9860 т.е...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  522
  • Заклучена
  • Истечен
  • 55.000 ден.
  Здраво дечки, Се продава НОВ (без ниедна грепка) Pixel 7 Pro. Купен на 3ти февруари 2023. Се продава бидејќи ми подарија S23 Ultra од работа...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  502
  • Заклучена
  • Истечен
  Подарено Pixel 7 Clear Case
  Порачав маска за 7 Pro, но АЉИ ретардираните ми пратија за 7ката обичниот. Кафе пари е па ја подарувам. Ако има некој 7ка, слободно земете ја.
 • Истекува
  Тип
  Подарувам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  389
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.000 ден.
  Продадено Samsung Galaxy Buds Live
  Се продаваат одлично зачувани, едвај користени и како нови: Samsung Galaxy Buds Live (Mystic Black) Купени од ComputerUniverse кон крајот на...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  396
  • Заклучена
  • Истечен
  • 4.200 ден.
  Се продаваат одлично зачувани (како нови) во оригинално пакување: 1. Samsung Galaxy Buds Live (Mystic Black) едвај користени 2. Samsung Wireless...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  504
  • Заклучена
  • Истечен
  Купено Pixel 7 Pro
  Некој да купил, а не е задоволен па сега го продава нека пиши порака. Секако ќе купувам овие дена па да видам да не има некој на форумот. Еден...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  455
  • Заклучена
  • Истечен
  • 2.800 ден.
  Продадено NZXT AER RGB 2 Fans
  Продавам и 3x AER RGB 2 NZXT fans (2x140 + 1x120) Зачувани КАКО НОВИ во фул пакување! Инфо за фановите тука...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  622
  На врв Дно