Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Огласи од m4rk0

 • Заклучена
 • 48.000 ден.
Продавам монитор Dell Alienware AW3423DWF, купен почеток на април оваа година, користен вкупно околу 2 месеци. Мониторот е во беспрекорна состојба...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  136
  • Заклучена
  • 23.000 ден.
  Продадено iMac 27" Retina 5K; Late 2015
  Го продавам iMac-от од насловот, со следните спецификации: i5 процесор, 32gb DDR3 1600MHz рам, 2tb fusion drive, AMD Radeon R9 M395 2gb графичка...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  148
  • Заклучена
  • 2.500 ден.
  Продавам три парчиња Light Wings 140mm, купени ноември од Нексио. Без никакви забелешки. Се продаваат само комплет.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  77
  • Заклучена
  • 8.500 ден.
  Продавам механичка тастатура Asus Rog Azoth со ROG NX Red switch-ови. Преостаната локална гаранција до 07.2025. Доаѓа во оригинална кутија, со...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  189
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.000 ден.
  Продавам кулер за процесор Noctua NH-D15 chromax.black. Доаѓа во оригинално пакување, со сите дополнителни акцесоари. Преостаната локална...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  199
  • Заклучена
  • Истечен
  • 6.000 ден.
  Продадено Razer Viper V2 Pro
  Продавам Razer Viper v2 Pro, користен околу месец и пол, со локална гаранција. Доаѓа во оригинална кутија со некористени акцесоари. Состојба на...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  140
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.000 ден.
  Продавам три парчиња Light Wings 140mm, купени ноември од Нексио. Без никакви забелешки. Се продаваат само комплет.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  170
  • Заклучена
  • Истечен
  • 21.500 ден.
  Samsung Odyssey G7 C32G75TQSR 32 инчи; 2560 x 1440 pixels - 1 ms (greyscale) - 16/9 format - VA curved panel - 240 Hz - HDR600 - Quantum Dot...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  231
  • Заклучена
  • Истечен
  • 200.000 ден.
  Продадено High End Gaming PC
  Продавам десктоп со следната конфигурација: PC CASE: ASUS Hyperion GR701 Full-Tower Gaming Case CPU: Intel i7-14700KF + CONTACT CPU FRAME Thermal...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  420
  • Заклучена
  • Истечен
  • 2.500 ден.
  Продавам екстензионен кабел за графичка картичка - Lian Li Strimer Plus V2 triple 8 pin. Кабелот е во одлична состојба и функционира без најмал...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  249
  • Заклучена
  • Истечен
  • 12.500 ден.
  Продавам рам меморија (сет од 4 плочки) Corsair Dominator Platinum RGB 64GB DDR4 Kit 3600 (4x16GB) C18 K4 CMT64GX4M4K3600C18. Плочките се во...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  365
  • Заклучена
  • Истечен
  • 23.000 ден.
  Продадено Asus Rog Strix 3070ti
  Продавам Asus Rog Strix 3070ti, беспрекорна состојба, без ниту една најмала забелешка. Доаѓа во оригинална кутија. Истечена гаранција. 23000...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  368
  • Заклучена
  • Истечен
  • 6.000 ден.
  Продадено Razer Viper V2 Pro
  Prodavam Razer Viper V2 pro vo besprekorna sostojba, so site dodatoci. Mausot e koristen od juli i e kupen od ComputerUniverse.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  384
  • Заклучена
  • Истечен
  • 4.000 ден.
  Продавам 3 x 120mm NZXT AER RGB 2 и 1 x 140mm NZXT AER RGB 2 вентилатори, црни. Неразлични од нови, користени ~два месеци. Доаѓаат без контролер...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  506
  • Заклучена
  • Истечен
  • 9.000 ден.
  Продавам куќиште Asus ROG Strix GX601 Helios RGB ATX - црно. Куќиштето е купено во март и има гаранција до 03.2024 од Сетек. Заштитните фолии...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  456
  На врв Дно