Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
SpiritBond

Asus TUF A15 Ryzen 7 4800H

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Здраво, заинтересиран сум да го продадам горенаведениот лаптоп доколку ми одговара цената, такашто се моли прво за проценка. Состојбата му е како да е нов, без знаци на користење, гаранцијата му е помината го имам 2.5 години, користен за лајт гејминг. Пастата му е исто така сменета со Thermal Grizzly Conductonaut за значително подобри перформанси, и WiFi модулот за WiFi 6 Intel Killer AX200 за постабилна конекција. Имам и кутија и најверојатно документација (ке проверам).
Specs:
CPU: Ryzen 7 4800H 8C/16T
RAM: 2x8Gb модули (16gb вкупно)
SSD: M2 NVME 512gb + додадено од мене 500gb Samsung Evo 500
GPU: GeForce GTX 1650Ti 4gb
Monitor
15.6 FHD 144Hz
Battery
1x 48Wh, 3-cell
Dimensions
359.8 x 256 x 22.8 ~ 24.9 mm (14.17" x 10.08" x 0.90")
Weight
2.30 kg (5.1 lbs)
Ports and connectivity
1x USB Type-A 2.0
2x USB Type-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
1x USB Type-C 3.2 Gen 2 (10 Gbps), DisplayPort
HDMI 2.0b
Bluetooth 5.0
Audio jack 3.5 mm combo
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
SpiritBond
Поднесена
Последна промена
Прегледи
617

Повеќе огласи од SpiritBond

На врв Дно