Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

Asus Rog Zephyrus G14 Ryzen 9 5900HS RTX 3060 40gb RAM

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
53.000 ден.
Истекува

Опис

Оди на продажба следниов лаптоп,
Користен нешто помалку од 1 година, користен во домашни услови, mostly за работа, графички дизајн и обука за фул стак програмирање. максимално зачуван без никакви забелешки, никој пат не е паднат, гребнат или удрен, чуван како око во глава.
Батерија држи од 4 до 7 часа во зависност од употребата, брајтнес и рефреш рејт на екранот. Капацитетот на батеријата е моментално нешто над 90% (слика во прилог).
Гаранција и кутиај нема.
специофикација:

Screen - 14.0" 2K Quad HD (2560x1440) 120Hz Refresh Rate WQHD Display
CPU
- Ryzen 9 5900HS 3.30GHz Processor (up to 4.6 GHz, 16MB Cache, 8-Cores, 16-Threads)
GPU - RTX 3060 GDDR6 Dedicated Graphics
RAM - 40gb (8gb+32gb) Upgraded to maximum
SSD/M2 - 1TB PCIe® 3.0 NVMe™ M.2 SSD
Wifi 6, Bluetooth 5.2
Mux Switch
преку софтвер, се менува со еден клик,контрола на брајтнес и рефреш рејт исто така преку софтвер и преку шорткат на тастатура.

Линк за фулл спецификација - ROG - Republic of Gamers|Global | For Those Who Dare,

Лаптопт е најдоброто парче хардвер кое што сум го користел, поседува алуминиумска шасија, ултра лесен нешто над кило ипол, солидна батерија (со оглед на спецификациите), убедливо најдобрата тастатура и тракпад споредено со било кој друг windows лаптоп, би рекол on pair со оној на makbook pro (имам користено па затоа можам да ги споредам), Прекрасен 2K IPS екран со широк распон на sRGB, доста претцизен за графички дизајн. одличен за комплеирање кодови, доста солиден за видео игри (не сум голем гејмер тестиран е само на Dota2 и CSGO/Cs2).

Поседува Anime Matrix, доста интересн кверк, ако сте љубители на вакви фјучри онда маста ќе му ја извадите
Virtual Pet преку Armoury Crate, доколку живеете во матрицата таму неможете да си го однесете вистинското милениче, задолжително ќе ви биде потребно виртуелново милениче, миленичето е доста пријтелски настроено, секој пат кога ќе отворите капак ќе ве поздравува, не лае по комшии ниту по домашни, јаде неколку килобајти и фрејмови (скромно е).
Причина за продавање е тоа што завршив со потребата од имање лаптоп бидејќи завршив со академијата и од работа веќе добив нов лаптоп во меѓувреме успеав и да склопам нов десктоп (знам многу вреден момак сум), така што лаптопов стои веќе 3 недели неискористен, јас сметам дека вакво парче хардвер е греаота да дреме во фиока.

Цена на лаптопот: 53000денари.
На ваше барање може да инсталирам било кој софтвер доколку сакате да тестирате одредена работа.
Заедно со лаптопот можам да понудам и USB-C HUB на кој што можете да приклучите екстерен екран до 144hz, ова го добивате со доплата од 1500ден.
Исто така можам да понудам и држач за еден монитор и лаптоп, цена 3500ден, на овој начин ќе можете лаптопот да го користите како втор екран.
Контакт ПП телефон или Viber: 077 638 126.

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Последна промена
Прегледи
317

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно