Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено ASUS ROG Zephyrus: Core i7 9750H, 16GB DDR4, 512GB NVMe, RTX2060 6GB, 15.6" FHD IPS 144Hz, Win Pro

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
40.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам безпрекорно сочуван лаптоп Asus Zephyrus GU502GV-ES004T со следниве спецификации:

CPU: Intel Core i7-9750H[/URL] 6 cores/ 12threads 4.5GHz 12MB L3
GPU: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB (Laptop, 90W)[/URL]
Display: 15.6” Full HD (1920 x 1080), 144 Hz, IPS[/URL]
HDD/SSD: Intel 512GB SSD NVMe
RAM: 16GB DDR4-2667
OS: Windows 10 Pro
Dimensions: 360 x 252 x 18.9 mm (14.17" x 9.92" x 0.74")
Weight: 1.90 kg (4.2 lbs)

Лаптопот е исчистен од прашина, има тазе променета висококвалитетна термална паста Arctic MX6 и висококвалтиетни термални падови (15W/mK). Доаѓа со оригиналниот полнач и гланц нова оригинална батерија купена пред 10 дена од официјален дистрибутер на Asus.
Гаранција 3 месеци.

Цена, фиксна: 40000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
215

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно