Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

ASUS mini-ITX

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
27.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
I7-8700k
asus strix z370i-gaming
Adata 2x8GB (16Gb vkupno) 3200mhz so garancija od setek
coolermaster hyper 103
sharkoon QB one
Adata NVME XPG SX6000 kupeno na 19.07.2022 od setek so garancija 1740 dena (4godini i sedum meseci)
graficka ASUS 1060 phoenix 3gb so istecena garancija, nikogas ne e kopana
napojuvanje XFX 450W vo odlicna sostojba
500GB hard disk vo dobra sostojba
plav ventilator Deepcool 80mm
Argb ventilator coolermaster 120mm
напомена во компјутерот собира и водно ладење до 240мм, со кое процесорот лесно би се клокнал до 4.8-4.9Ghz
внатре во куќиштето нема ниту прашинка, од надвор додека да го прочитате ова, веќе ќе биде исчистен, само што немав време да го исчистам пред да го сликнам
повеќе информации на тел/вибер
P. S. Ги чувам повеќето оригинални кутии.
п.п.с друга опција е со sapphire pulse RX6600xt наместо1060-ката со неа цена комплет би била 43000мкд
293823314_527014389221275_1608869835195953783_n.jpg
294183811_5310458845735216_5330915483970234853_n.jpg
294093884_991722251448053_3238173884204155267_n.jpg

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Последна промена
Прегледи
390

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно