Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено ASUS G35DX: X570, Ryzen 7 5800X, 32GB DDR4-3200, RTX 3070, 500GB NVMe + 1TB HDD, Win 11 Pro

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
70.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам 3 месеци користен гејминг компјутер Asus GAMING PC G35DX-WB7730W со следнава конфигурација:


MB: Asus X570 ROG Strix WiFi
CPU: AMD Ryzen 7 5800X
CPU Cooler: Asus ROG Strix AIO 240mm RGB
RAM: Asus ROG 32GB (2x16GB) DDR4-3200
VGA: Asus RTX 3070 Dual 8GB OC
SSD: 512GB NVMe
HDD: 1TB SATA
PSU: Asus 750W 80+ Bronze
Case: Asus G35DX RGB
OS: Windows 11 Pro Licensed

Купен е 110000 денари во Декември 2022, под гаранција до Декември 2024 година. Се продава со оригиналната кутија.

Цена, фиксна: 70000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
762

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно