Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Enis-Phantom

АМД конфигурација од нови и половни делови

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
29.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
CPU: Ryzen 5 2600 https://www.amd.com/en/product/7666
COOLER: Artic Alpine 23 https://www.arctic.de/en/Alpine-23/ACALP00035A
MB: Asrock B450 Pro4 R2.0 (купена нова од Бугарија да проверам до кога има гаранција ) https://www.asrock.com/mb/AMD/B450%20Pro4%20R2.0/index.asp
GPU: Asus strix RX5700 XT https://rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-strix/rog-strix-rx5700xt-o8g-gaming-model/
RAM: 2x8GB Kingston Fury Beast RGB 2666Mhz https://www.kingston.com/datasheets/KF426C16BBA_8.pdf
PSU: Njoy Legion 700W silver https://www.njoy.global/product/legion-700
CASE: LC-Power LC-997B ON Hypnos (купено минатата недела ново од сетек) https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=22858
SSD: Kingston 500GB NV2 NVMe PCIe (купено ново минатата недела од сетек само инсталирано плус драјвери и упдејти) https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=53926&search=Kingston+500GB+NV2+NVMe

Од повеќето делови ги имам кутиите, секако купецот доколку ги сака ќе ги добие и тие или ќе одат во канта.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dinamit и bristlebac

Информации

Автор
Enis-Phantom
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
689

Повеќе огласи од Enis-Phantom

На врв Дно