Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
bristlebac

amd + intel

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
31.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам одлични гејминг компјутери, може договор околу цената за повисока или пониска, од избор на разни модели на куќишта, фанови, кулери, хард дискови и графички карти (ќе се договориме дополнително).

Конфигурација 1 = 31.500 ден.

Intel Core i5 9400f + DeepCool Gammaxx 300b RED
G.Skill 2x8GB DDR4-2400
Asrock B365M-HDV
Kingston NV2 NVMe 500GB - ново
PSU DEEPCOOL - DN500 500W 80 Plus
ATX Mid Tower Casе + RGB Fanс +Controller - ново
+ graficka
Gigabyte RTX 2060 6 gb. користена за кантер и дота

AMD конфигурација 2 = годинаипол писмена гаранција на матична и процесор, другите делови се некористени, освен куќиштето и графичката = цена 46.000 денари.
mb. - Gigabyte X570 Gaming X
cpu - ryzen 5 5600x
Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition - ново
ram - 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 - (2x8GB) RBG - ново
Kingston NV2 NVMe 1tb. - ново
PSU cooler master bronze 650W - ново
CoolerMaster Case MasterBox MB520 - користено
+Deepcool MF120 GT fans - ново
gpu - RX -5700xt red devil - месец дена гаранција

Конфигурација 3 = половен - 16.500 ден. со графичка од 2 гига
CPU- i3 8100
MB. Gigabyte B365M H
16GB DDR4-2660
SSD nvme 160 gb + 1 TB
GPU- Gigabyte GeForce GT730 2GB DDR5 HDMI/DVI/VGA
ATX Midi Tower Case SAMA GameStorm Moonlight 3 Gaming Black + 4 кулери во зелена боја

Конфигурација 3 = половен - 22.500 ден. со графичка од 8 гига
CPU- i3 8100
MB. Gigabyte B365M H
G.Skill 2x8GB DDR4-2660
nvme 160 gb + 1 TB
psu - 500w
gpu - asus dual 8`GB
куќиште со стакло + RGB Gaming kit 3x RGB Fans 12cm 7color + RGB Controller combo

Избор на графички карти, за горните конфигурации (може и посебно, тестирање во секое време):
Gigabyte rtx 2060 6 gb. користена за кантер и дота 12.500 ден.
ASUS TUF GTX 1660S - нова со гаранција од сетек до 2025 год.12.000 ден.
RX -5700xt red devil 12.000 ден.
Sapphire Nitro Plus 5700xt BE 8gb = 200 evra
Msi gaming trio z 3060ti 8gb = 310evra

Карго може за се(имам оргинал кутии за транспорт), освен за AMD конфигурацијата, по можност купувачот да е од Скопје.

070 821 333
  • Ми се допаѓа
Реакции: Goran27

Информации

Автор
bristlebac
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
783

Повеќе огласи од bristlebac

На врв Дно