Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Rikimaru

Продадено AIO NZXT Kraken x63 280mm

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
5.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://nzxt.com/product/kraken-x63
Здраво дечки,

На продажба оди одлично зачуван AIO Cooler NZXT Kraken x63 280mm.

Оригинално пакување со сите оригинални најлончиња, кутии, исто како денес да сте го купиле од продавница.

Се продава заради апгрејд. Гаранција до Мај 2023.

ВЕНТИЛАТОРИТЕ на AIO-то се БУКВАЛНО НОВИ и ВООПШТО НЕКОРИСТЕНИ бидејќи користев различни RGB вентилатори.

Исто така има поддршка и за AM5 и за LGA1700.

Моментално нов е 9,290 во Anhoch. Се продава за 5,500 денари.

Повеќе инфо тука:Освен кулерот продавам и 3x AER RGB 2 NZXT fans (2x140 и 1x120) тука:


2та 140 фанови одговараат супер на AIO-то и така ги работев.

Инфо за фановите тука:


Моментално фановите ги има во DDStore и во Нексио...

120ката кошта 1850 ден., 140ката кошта 2100 денари.

140ките ги продавам за 1000 денари, а 120ката за 800 ден.

Ако го земите AIO-то со 2x140 AER RGB 2 ви го давам за 7,000 комплет.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Necromancer

Информации

Автор
Rikimaru
Поднесена
Последна промена
Прегледи
459

Повеќе огласи од Rikimaru

На врв Дно