Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Davko010

ADATA Legend 800 2TB M.2 SSD (PCIe Gen4x4)

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
5.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.adata.com/us/consumer/category/ssds/solid-state-drives-legend-800/
Продавам 5 x ADATA ССД дискови, дисковите се нови, неотпакувани, имаат 2 терабајти (1.82TB корисни) меморија, работат на PCIe Gen4 и имаат 3 години гаранција.

Read/Write на интернет некаде кажува 3500/2800 MB/s, но пуштив CrystalDiskMark и стигна до околу 5000/4400 MB/s (на PCIe Gen4x4 слот, на PCIe Gen3x4 стига околу 3700/3500 MB/s).
Користам ваков диск на мојот компјутер од мај месец годинава, немам никакви забелешки, работи беспрекорно.

Random Read IOPS – 400K
Random Write IOPS – 550K

Цена - 6.000 МКД парче

Контакт вибер: 076 693 270

Информации

Автор
Davko010
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
252

Повеќе огласи од Davko010

На врв Дно