Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
imortel

Продадено 8700k 2080 Gaming X Trio 16Gb DDR4

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Една проценка за следнава конфигурација која е користена стриктно за гејминг со помината гаранција на сите делови (освен можеби на SSDто 860,ама не можам да ја најдам):

CPU - i7 8700k
GPU - 2080 MSI Gaming X Trio 8Gb
Cooler - Noctua NH-D15S
RAM - 16GB DDR4 3600Mhz Corsair
WD HDD Caviar Black 1TB
SSD - Kingston SV200 240Gb
1TB Samsung SSD 860Evo
PSU - Cooler Master Vanguard 850W 80+Gold
Case - Cooler Master H500P Mesh (Black)
MOBO - ASUS Prime Z370 - A

По проценката оди на продажба, значи комплет а не на делови.
Благодарам.

*пожелно е да се смени паста на процесорот и графичката доколку сте во можност
*може да го тестирате пред да го купите

Информации

Автор
imortel
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
287

Повеќе огласи од imortel

На врв Дно