Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

2 сета матична+процесор+рам

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Продавам 2 сета, матична + процесор + рам:

1. Intel i5-6500 + треба да проверам што плоча + 16gb ddr3 (од убаите) + coolеr некој многу ок дипкул)

2. Intel i7-4790k + Asus Z87 Deluxe + 2x8gb ddr. Процесорот е "делидиран" т.е. е отстранет "heatspredder-от" и е ставен течен метал.

За подетални спецификации (видот на матичната од конф. бр1 и типот на рам) и некаков тип ориентациони цени утре. Можна е замена за компоненти од понова генерација со моја доплата (alder/raptorlake/zen4 процесор, плоча, 2тб ссд, графичка или сл), по договор. Компонентите се едвај неколку пати искористени, дремеа во кукушта што не се користат со години.

админи можат да дадат проценка префикс на темата

070-673-024 (Благоја)

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Последна промена
Прегледи
302

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно