Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
MasteR_#0

10700K / Z490 / 16GB DDR4

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Здраво,

Дали ќе може проценка на следниве делови:

CPU: 10700K, купен март 2021 со гаранција уште 2-3 месеци, користен цело време на сток
MB: Asus TUF Z490 Plus, купена март 2021 со преостаната гаранција од година и 2-3 месеци
RAM: 2x8GB DDR4 GSkill SniperX 3200Mhz CL16, купени се февруари 2020, без гаранција (го немам гарантниот лист)

Деловите се многу малку користени и се во одлична состојба, ги огласувам за проценка заради потенцијален апгрејд.

Поздрав

Информации

Автор
MasteR_#0
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
666

Повеќе огласи од MasteR_#0

На врв Дно