• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од zokkan

 1. Z

  Nokia E72 постојано ми бара конекција

  Проблемот ми е следниот: во stand by мод или кога барам повик, на екранот ми се јавува да изберам конекција за поврзување на Интернет, дали wi-fi или интернет преку операторот. Ги избришав сите апликации за кои мислев дека би можеле да го предизвикаат барањето на конекција, меѓутоа пак од време...
 2. Z

  Како се исклучува интернет од оператор на iPhone 4

  Ми донесоа iPhone 4 32GB, декодиран, се ок. Ама, имам проблем кога сакам да се конектирам на интернет со истиот, наместо преку wi-fi конекцијата дома, се конектира преку мрежата на операторот. Како да го исклучам истото, да се конектира исклучиво преку wi-fi конекција? Поздрав и фала.
На врв Дно