1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
zokipp
Последна активност:
12 Септември 2015
Зачленет:
24 Јули 2008
Мислења:
146
Допаѓања:
4
Поени од трофеи:
20

Следачи 2

Сподели

zokipp

Intern

zokipp последен пат беше виден (како):
12 Септември 2015
  1. Despotdesign
   Despotdesign
   Здраво Зоки
   Дали испроба да порачаш некои работи преку интернет?
   Заинтересиран сум за купување на I-Pod Touch од USA.
   Дали знаеш како се смета царината на овие производи и од прилика колку би била?

   Благодарам. Поздрав
  2. DS
   DS
   да те прашам нешто, имам alertpay акаунт на кој што сакам да ставам пари (deposit)
   1. дали за да ја верификувам картицата (visa), кога ке ја ( Add Credit Card) ке ми одбијат нешто од неа?
   2. дали одбива провизија кога ке ставам пари(deposit)? fala иначе верификуван ми е преку смс
  3. veli
   veli
   zdravo zokipp sakav da te prasam za 3d naocari red cyan dali imas i da mi kazes od kade si ili da mi ostais broj telefon posto vidov na forum si kazal deka imas 3d naocari red cyan plasticni i ako mozes jas sum interesiran da kupuvam mozes da mi ostavis broj telefeon i ke se dogovorime i jas sega ke ti ostavam moj broj ti samo cvoni mi i jas ke ti se javam 070440615 se vikam veli fala
  4. zokipp
   zokipp
   Не немам пробано за дирекно палќање на некоја страна. Само за овие страниве што се како paypal.....moneybookers......www.2checkout.com......Google Checkout......на некој од страниве како што се bwin.com за покер играње...Значи секаде се треба виса а маестро нема. Башка некни и бензин пробав да туран на бензиска и таму ми побараа виса ми рекоја дека со маестро не може :) :) :)
   Ако потрае ова со виса од тутунска ќе пробам да извадам од другиве банки......си викам во алфа банка да појдам
  5. ekonomist
   ekonomist
   На кои страни си пробал со Maestro? На Amazon? На BetterWorldBooks? И Maestro се дел од MasterCard, па затоа мислам дека би требало да функционираат за on-line плаќање :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...