• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од zirkach

 1. zirkach

  Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

  Ефтин турски wireless mouse Everest SM-834 219ден КАМ Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 2. zirkach

  Сообраќај на електрични тротинети

  цела држава е без логика а ти бараш логика во законов :)))
 3. zirkach

  Ретро хардвер

  одличен модем, јас имам USR winmodem исто флешуван од 33к на 56к и како што рече се конектираше на макс (53-54к)
 4. zirkach

  Blue Screen fix win 7?

  како што кажаа погоре реинсталл на драјверите ама пробај и вака: https://www.drivereasy.com/knowledge/video-tdr-failure-atikmpag-sys-windows-10-solved/ https://appuals.com/video_tdr_failure-atikmpag-sys-windows-8-110/
 5. zirkach

  Проблем со wireless тастатура/маус

  пробај и со ова: WifiInfoView
 6. zirkach

  Ретро хардвер

  шербет звучна :)
 7. zirkach

  Хард дискови - тестови и искуства

  overkill :)
 8. zirkach

  Хард дискови - тестови и искуства

  Ми треба чисто за складирање филмови и серии ништо друго. Ќе одам на custom решение овој пат фала за одговорите Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 9. zirkach

  Хард дискови - тестови и искуства

  хахха ај овој пат може ќе одам на варијанта Уради Сам секако иста цена е
 10. zirkach

  Хард дискови - тестови и искуства

  И таа варијанта направи сам е опција ама повеќе сум за готово решение и знам дека не се многу трајни фабрицкиве комплети и сите се со лемен усб порт што е огромна мана ама тоа е. И тие 2 што ги спомнав погоре се со лемен усб порт, ги имам (тошибата 4 год и адатата 2 год) ама ми треба уште еден...
 11. zirkach

  Хард дискови - тестови и искуства

  мислење за овие два модели: https://www.anhoch.com/product/39873/hdd-external-25-2tb-usb-30-seagatemaxtor-m3-portable-black https://www.anhoch.com/product/35576/hdd-external-25-2tb-usb-30-wd-elements-portable-black издржливост трајност и слично. Имам Toshiba Canvio i ADATA HD650 моментално и...
 12. zirkach

  Backup на податоци од хард диск со ATA конектор

  адаптерот е океј (го имам години) ама е пребирлив во врска со дискови со твојот диск има шанса да не ти работи (имам и јас таков диск и не функционира со овој адаптер) може ќе имаш појќе среќа ти хахаха најпаметн оти е да најдеш некој кој има стар пц со ата конектор на плоча и така да ги...
 13. zirkach

  Windows 10 генерална дискусија

  пробај со ова јас го користам години: lockhunter.com
 14. zirkach

  Хард дискови - тестови и искуства

  не ќе ти е лошо ако си во можност да го замениш дискот зш вака сумљив е за озбилна работа а нов ти е
 15. zirkach

  Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

  да не знае некој во кои денови од неделата иде роба во продавницата во охрид?
На врв Дно