1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

zipi123's Recent Activity

 1. zipi123 одговори на темата 106C температура на матична??.

  Сите (Asus H81m-r) ја имаат истата маана, изгледа е фаричка грешка.Јас ја имав истата плоча, друагр исто секдае покажувашет темп над...

  28 Мај 2020 во 19:14
 2. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на draey во темата Нексио - ценовник.

  Мене искрено не ми смета начинот на работа на Нексио, дури и повеќе ми одговара од останатите анхоч/сет. И така цел ден ни е телефонот...

  26 Мај 2020 во 22:38
 3. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на toshex во темата Нексио - ценовник.

  @Trtka - побара ценовник кој некој член го споделил 5 поста пред тебе затоа така ти кажаа за scroll wheel. Исто така сфаќам дека ти...

  26 Мај 2020 во 22:32
 4. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на Astraion во темата Нексио - ценовник.

  Јас зборам за гаранцијата ти ми се враќаш на стотчето. Купувај кај шо ти душа сака другар, никој не те тера да зимаш од Нексио. Изволте...

  26 Мај 2020 во 21:38
 5. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на Astraion во темата Нексио - ценовник.

  Ако Ви се скапи (за стотче) слободно одете кај другите да ве дупчат со гаранцијата, ако не дај боже се зезне нешто.

  26 Мај 2020 во 20:13
 6. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на toshex во темата Нексио - ценовник.

  Цените се тука некаде, разликата е во тоа што може да донесат. Ако сакаш пример некоја си таму ЕВГА КИНГПИН КО СУПЕР УБЕР ЏИЏИ модел на...

  26 Мај 2020 во 20:13
 7. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на DaVoRkNe во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  Да се доврши комплетно гејминг конфигурацијата :) Све купено од @Mario.Bog пријателски цени,многу голема благодарност до Марио....

  IMG-51d2702d96399ccb540437fb5a47c677-V.jpg 1000x1000.png 26 Мај 2020 во 19:27
 8. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на Grimriper во темата Продадено Deepcool Kendomen TI.

  Продавам DeepCool Kendomen TI, одлично зачувано, со сите 5х120мм вентилатори, предните се ЛЕД ( бела боја ), ( сите штравчиња и bay's за...

  99392051_858517124623767_7362467770987970560_n.jpg 100085140_849148812238995_5293064386456322048_n.jpg 101257092_243287723560589_4691058315432558592_n.jpg 25 Мај 2020 во 15:37
 9. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на gamer-eddie во темата Совети / Mислења за Hardware / Software.

  Здраво до сите Тука ке почнам да пишувам што како на кој начин не манипулираат фирмиве кај што работиме Еве на пример кај мене за 3-400...

  25 Мај 2020 во 01:06
 10. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на Вајкинг во темата Продавам Celeron G3930 + H110 D3A*.

  Продавам процесор Celeron G3930 со stock cooler и матична плоча H110 D3A која има проблем (едниот слот за рам не функционира*). 1600...

  23 Мај 2020 во 23:57
 11. На zipi123 му/ѝ се допаѓа мислењето на mkiptv во темата Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!.

  [ATTACH] Од Нексио, 2.100ден. [emoji39] Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

  ABE172AA-21F6-417D-AF13-CAF8E318CC20.jpeg 23 Мај 2020 во 01:37