1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

zdravkovskii's Recent Activity

 1. На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа мислењето на Pane24 во темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Не заборавај дека новаци е општина на пола Мариово :) Јас правев порано некои комбинации со едносмерен нет од компјутерски сателитски...

  19 oктомври 2019 во 14:11
 2. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Не знам, тоа е веќе напредно ниво за мене. Познавам еден на којшто му успеа тоа пред неколку години, ама се откажа - ваљда не беше добро...

  19 oктомври 2019 во 14:10
 3. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Има главна антена Новаци, со мал ресивер добивам интернет од неа. Е сега таа главна антена зема feed од Битола или Демир Хисар - не знам...

  19 oктомври 2019 во 14:04
 4. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Не знам шо е птп линк, најблиску оптика има "во некои делови на Битола". Знам дека општината си има своја оптика и РЕК Битола исто така....

  19 oктомври 2019 во 13:57
 5. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Тоа ти викам, го рекламираат како 30/5, а уствари е 8/0.7. Прва рака проверено. Имам 4г антена в комшии. Брзината е солидна, 20/1 со...

  19 oктомври 2019 во 03:23
 6. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Живеам Новаци, најдобриот пакет тука е 30/5 или во превод 8/0.7 :D Користам сателитски 15/5 - арно ама не е баш стабилен. Некогаш...

  19 oктомври 2019 во 01:55
 7. На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа мислењето на Mao во темата Спојување на 2 интернет конекции.

  Од моето искуство пример со Т-Хоум, не дозволуваат, сум прашувал. Бондинг не дозволува уствари никој пошто ваљда немаат ни капацитет да...

  19 oктомври 2019 во 00:40
 8. На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа мислењето на BorisSapphire во темата Спојување на 2 интернет конекции.

  ALL4NET – one place stop for networking

  18 oктомври 2019 во 23:31
 9. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  како ќе биди со пингот ситуацијата? конкретно за играње на нет прашувам едниот оператор ќе биди А1, другиот локален „сателитски“...

  18 oктомври 2019 во 23:30
 10. zdravkovskii одговори на темата Спојување на 2 интернет конекции.

  ги има во Македонијава?

  18 oктомври 2019 во 23:10
 11. zdravkovskii започна нова тема:

  Спојување на 2 интернет конекции

  Дали е возможно, паметно, и каков рутер ќе треба за да спојам 2 интернет конекции? Пример: Вип 10/1 mbps + Телеком 10/1 mbps =...

  Форум: Останато

  18 oктомври 2019 во 22:27
 12. На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа мислењето на skullmonkey во темата Wordpress не ги појавува постовите.

  Не мењај теми, нема врска. Во она горе Homepage, избери го пејџот кој ти ги листа посакуваните постови.

  17 oктомври 2019 во 16:30
 13. zdravkovskii одговори на темата Wordpress не ги појавува постовите.

  средив, не сум имал кликнато "Show on Homepage"... фала уште еднаш!

  17 oктомври 2019 во 16:30
 14. zdravkovskii одговори на темата Wordpress не ги појавува постовите.

  нема таков пејџ, поентата е последниве да вртат (така му е и на овој што ја правел темата)

  17 oктомври 2019 во 16:18
 15. На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа мислењето на skullmonkey во темата Wordpress не ги појавува постовите.

  1. Провери во Settings/Reading што ти е ставено на Homepage. Некоја утка имаш таму. 2 и 3: Стави го во CSS следново: .header_search,...

  17 oктомври 2019 во 14:24