• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од zaba

 1. Z

  Проблем Кочење(freeze) и рандом Рестартирање на лаптопот

  Сеуште го немам однесено никаде лаптопот...Целта ми е нормално да си го решам проблемот со лаптопот и воедно да се развие мала дискусија околу истово. Во никој случај не сакам да ти ја потценам работата.
 2. Z

  Проблем Кочење(freeze) и рандом Рестартирање на лаптопот

  Пак ќе се навратам на горенаведениот форум (http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=8991&), На темата има преку 700 коментари, до сега никаде не сретнав дека некој имал проблем со интел чипсетот. Ќе напоменам дека се ми функционира како што треба, освен кога ќе го вклучам на полнач некогаш...
 3. Z

  Проблем Кочење(freeze) и рандом Рестартирање на лаптопот

  Чим сте сместени во аеродром ќе поминам на лице место за да се договориме. Поздрав
 4. Z

  Проблем Кочење(freeze) и рандом Рестартирање на лаптопот

  @kjosmofon Фала на брзиот одговор... Дали ќе може да ми оставите контакт, емаил или тел. бројче за да искомуницираме. Поздрав.
 5. Z

  Проблем Кочење(freeze) и рандом Рестартирање на лаптопот

  Здраво, Имам лаптоп toshiba satellite A305-S6858. Имам проблем со кочење на лаптопот, доколку не се закочи лаптопт истиот се ресетира на неопределено време. Проблемот се јавува само кога ќе го поврзам со полнач. Уште на почеток да кажам со сигурност не станува проблем за прегревање на лаптопот...
 6. Z

  visual basic book на македонски

  Фала Петар баш ова ми требаше... јас сум почетник во VB па оваа книгичка мислам ќе ми дојде како еден одличен вовед... продолжи така и поздрав...
На врв Дно