1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

xhktw's Recent Activity

 1. xhktw одговори на темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Помалиот брат B450M-H ја земав. Утнав бизнисот?

  10 Април 2020 во 00:43
 2. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Убаво си мислиш, не ти треба 2700х тоа грее како лудо а сезоната веќе помина. Се надевам дека порача Gigabyte B450M-DS3H пошто е...

  10 Април 2020 во 00:42
 3. xhktw одговори на темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Веќе е нарачана Gigabyte B450M-H заедно со HyperX Furry 2x8gb 3200mhz. Инаку за предлогот од горе, колку и да ми звучи примамлив, не...

  10 Април 2020 во 00:32
 4. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на alkibijad01 во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Понекогаш е важно и во каква плоча ќе го брцнеш процесорот. Гледај да биде од b450 нагоре. Sent from my Redmi

  10 Април 2020 во 00:07
 5. xhktw одговори на темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Што убаво ми кажа сега.. Ептен ти е на место муабетов, да преспијам на идејава па може да им направам еден клизач на Сетек утре. :)

  9 Април 2020 во 23:34
 6. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на TATA_MATA во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Ако ти е кеф да имаш такво RGB водено ладење- направи си кефoт. Во спротивно има малку логика во тоа да купуваш водено ладење за буџет...

  9 Април 2020 во 23:30
 7. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на rippermkd во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  deepcool ne e no name, ama bas tie modeli ne se pokazaa, za ~1000+ zemi gammax ako si za vodno, ako ne, neptwin Anhoch PC Market Online...

  9 Април 2020 во 23:10
 8. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на Vlad944 во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Мое мислење,за тие пари да си земеш Arctic FreezerDuo кој е со два кулери и кошта 2320 денари.Го имам јас и сум презадоволен.

  9 Април 2020 во 23:06
 9. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на Astro во темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Немој да ставаш no name водени ладења. Или квалитетно или никакво, да не ти протече па да ти ја спржи цела машина.

  9 Април 2020 во 23:06
 10. xhktw одговори на темата AMD Zen & AМ4 платформа.

  Кратко питање: Утре ќе зимам 1600AF, па затоа што планирам да клокам, а и не сум фан на сток кулери, сакам да си земам некое кулерче....

  9 Април 2020 во 22:53
 11. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на rippermkd во темата Проценка P8Z77-M + 3570k + 16GB DDR3.

  нека стои до понеделник како резервирана за мене и за @Alucard иако ми е висока цената за процесорот малку, ќе го користам на H61 плоча....

  9 Април 2020 во 22:44
 12. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на rippermkd во темата Проценка P8Z77-M + 3570k + 16GB DDR3.

  jas sum zainteresiran za cpu i ram, za nekoj den, ako gi delis

  9 Април 2020 во 14:35
 13. xhktw одговори на темата Проценка P8Z77-M + 3570k + 16GB DDR3.

  CPU - 3500 RAM - 3000 MOBO - 2500 Ako se zima toptan : 8500 Samo Skopje, dostapnost od Ponedelnik nataka. Do sega @Alucard mi stoi...

  9 Април 2020 во 14:35
 14. xhktw одговори на темата Дали 3200mHz RAM меморија ќе работи на h110 chipset?.

  Можеш да ги ставиш, али на 2133MHz ќе ти работат.

  8 Април 2020 во 22:23
 15. На xhktw му/ѝ се допаѓа мислењето на goranzoran во темата Проценка P8Z77-M + 3570k + 16GB DDR3.

  CPU 2500 MB 4500 ( плочата е бонбона) RAM 3000 За комплет 9000

  8 Април 2020 во 20:27