• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Хероина

 1. Хероина

  Поставете прашање за основачите на BlueZone

  It.com.mk прави интервју со Александар Лозановски, еден од основачите на BlueZone. За се што ве интересира, поставете го како прашање во продолжение. Краен рок: 15 јануари 2009.
 2. Хероина

  Проблем со IE?

  display:block Проблемот е што и li i a стилот имаа display:block во стилот. Во принцип, ваквите дифолт вредности браузерите имаат тенденција да ги интерпретираат различно. Заради тоа - не се препорачливи. /За следен пат - користи FireBug. Ми требаа вкупно 30 секунди да ја воочам грешката/ Во...
 3. Хероина

  C# Проблем со INNER JOIN

  SqlCommand cmd = new SqlCommand("SELECT * FROM korisnik " + " INNER JOIN korisnik_tip ON korisnik.korisnik_tip = korisnik_tip.kt_id " + " INNER JOIN korisnik_usluga ON korisnik.korisnik_id = korisnik_usluga.korisnik_id " + " WHERE korisnik.korisnik_id='" + i + "' ", con);
 4. Хероина

  C# Проблем со INNER JOIN

  Во последниот ред, WHERE korisnik_id='" + i + "', треба да нагласиш од која табела точно го влечеш korisnik_id. Од inner join гледам дека колона со исто име имаш во табелите korisnik и korisnik_usluga, така да на ист начин треба да нагласиш од која табела се однесува korisnik_id таму.
 5. Хероина

  препорачај книга

  The World is Flat од Thomas L. Friedman. Замислена е како кратка историја на силите кои го „израмнуваат“ светот, во смисла на зближувањето на можностите без разлика на географската локација. Голем дел е посветен на ИТ и ИТ-поврзани технолгии и навистина „отвора очи“.
 6. Хероина

  ИТ списанија од бившите YU простори

  Каде во Скпје се продава Интернет огледало?
 7. Хероина

  Oтварање е-продавница

  Анализата на Ванчо Ордановски е одлично место за почеток. И постовите на Јован Петров на тема е-бизнис.
 8. Хероина

  Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

  Од одговорот гледам дека сме се разбрале, што е супер. Единствено - да појаснам - во она „превод и ремикс“ не мислев на копи-пејст на содржини и вести, многу посуптилна е забелешката. Не е прашање на самата вест, прашањето е што ми дава ит.ком.мк што го нема на ниедно друго место. Низ...
 9. Хероина

  Flex Builder 3

  Јас имам голема желба и решеност да експериментирам и да се посветам на Flex и AIR, ама во отсуство на конкретен проект, се нешто се нема време, а се има изговори.
 10. Хероина

  Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би....

  Кога би бил ваш IT.com.mk, вие би.... » Кога би бил ваш IT.com.mk, јас не би дозволила при пристап на главната страница на порталот да има вести кои: 1) Биле на истото место и претходното утро 2) Претходно сум ги сретнала на друго место Критиката ја мислам најдобронамерно, и го...
 11. Хероина

  Интервју за е-бизнисот во Македонија со...

  Дефинитивно Мијалче Ѓорѓиев, од катедра за е-бизнис на Економски Факултет.
 12. Хероина

  Што би го прашале вие Александар - Jooce.com?

  Колку од изворниот код за Jooce е создаден на македонско тло и/или од Македонци и кои се тие?
 13. Хероина

  Интервју со Алексадар Стојаноски, основач на Jooce

  11.Што мислиш, зошто младите во Македонија се тепаат за стабилна („државна?“) работа од 7 до 3, а не сонуваат да бидат основачи на next-generation интернет сервиси? Тоа е еден социјален феномен кој ни тежи како резултат на долгогодишното социјалистичко уредување кое како прво ја оформи...
 14. Хероина

  Која песна ја слушате во моментов?

  Мизар = Почесна стрелба
 15. Хероина

  Добри серии/епизоди/шоуа...

  House MD. По мене, ги подига стандардите за добро напишано нешто
На врв Дно