Неодамнешна содржина од Xanidrar

 1. Xanidrar

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Bitcoin and practical examples of its implementation into ATMs Утре е, 3пм .. малце касно со објавава ама и јас самошто ја загледав.. нит знам кој е чоекот нит какво ќе е предавањето, PhD е, ваљда ќе му држи вода муабетот .. бујрум ! :)
 2. Xanidrar

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  И ја добив истото! :) иако ја сум еептен фрешмен, али ете, бар си знаеш сеа дека паричкиве ни се сигурни бар уше една година чим гарант поканиле/прифатиле некои диносауруси или леталдилани да презентираат :D Од др страна, може бе не си се изјаснил со ников од овде, па утнале велико :D .. Ќе...
 3. Xanidrar

  Windows 10 генерална дискусија

  И сеа, Verdict ? бива да скокнам од 7ца на 10ка и дали ќе ми влијае на гејмингот(читај Дото и све Близард) ..? си стокмив 8гб рам, претпоставувам тоа е доволно за сите срања што би ги добил у позадина.. :D не за друго, доека е гага да ја стаам..
 4. Xanidrar

  Windows 10 генерална дискусија

  У принцип ја си користам 7ца.. некако не ми се идеше на 8ца.. а глеам мн ја пцуете 10ката.... прашањето ми е, за гејминг..онака, лабав, WOW, DOTO, SC2 .. DX11, 8gb ram, gfx и кој OS .. да си останам со 7ца, гледам погоре линк или да апдејтувам на 10ка ? tnx !
 5. Xanidrar

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  @Whisky Vishera Kraken it is .. не за друго, ми се свиѓа името, претпоставувам и Wallet ќе треба да праам.. Links , links, links ty v much , ги имаше некаде ама 150 страни... @Глупав , фармаат, не ќутат, а и претпоставувам и они чекаат да видат што ќе бидне 24ти вечерта, 25ти, после...
 6. Xanidrar

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Чеј сеа, еептен сум нов во темава, а ми скапаа очиве од читање и читање , па да сумирам .. 1. На времето се копаше со графички, се исплатеше ееептен т.е тие што стакаа, задниве година-две и те како се обогатија.. 2. Искочија минери- кои, трошат мн струја, мн се гласни и реално, само за тоа се...
 7. Xanidrar

  Помош околу рутер-PC поврзување...

  да, тој е рутерот... средив налог пред 10тина дена да ми донесат подобар.. некако малце ми дава сигнал од дневна до спална, а и на пинг тест НИКАД не крена над 10мбита .. небаре 50ка(читам 35ка) требаше да биде , а и мн е нестабилен. Значи, 20метра кабел ќе ми среди работа+ ако имам среќа и...
 8. Xanidrar

  Помош околу рутер-PC поврзување...

  Не дека не читнав ама лаик јбга.. не се разбирам до толку, а прво да трошам пари па да експериментирам па ич не иде :) . . вака... 20метра FTP >> http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=368&pid=30547 или 100метра UTP >>...
На врв Дно