• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од WhiteDeath

 1. WhiteDeath

  Fliping book софтвер

  Барам препораки за добар fliping book софтвер нешто како flippingbook само некој друг ако знаете. Фала
 2. WhiteDeath

  Hosting CMS

  Дали некој има сетирано DNS на dedicated сервер со инсталиран Virtualmin за да мозже на него да се хостират .мк домејни? Главниот домеин е купен од goddady и на него се наместени 2 name serveri да прикажуваат кон единствената dedicated ip на серверот. На серверот сеа мозам да ставам...
 3. WhiteDeath

  Go Daddy - Promo Codes

  NC5PD9A за .COM, .NET or .ORG for 30% OFF
 4. WhiteDeath

  Hosting CMS

  Фала многу друже! Ај да ги разгледам линковите па ако треба ќе те прашам.
 5. WhiteDeath

  Hosting CMS

  Имам dedicated server (Серверот дома ми стои) и IP која е статична. На серверот немам ништо инсталирано се мислам да ставам Debian 6 и webmin. Сега која е процедурата за да можам да направам на серверот да има nameserver на кој ке закачувам дополнителни домејни. Значи целиот муабет е како...
 6. WhiteDeath

  Hosting CMS

  Значи имам цист сервер со dedicated ip адреса и сакам на тој сервер да хостирам страни како да се изведе ова?
 7. WhiteDeath

  Книги на македонски javascript,html...

  Некоја добра книга за Ј.Ѕ. не мора да е на македонски??
 8. WhiteDeath

  Работно биро

  Ме интересира каде во Скопје можам да набавам компјутерско биро. Да не е многу џиџано односно да е само даска одозгоре без никакви посебни додатоци со некој стандардни димензии 1М х 0,6М одпрлика. Каде можам вакво нешто да набавам и колку пари. Исто така и кај можам да најдам добра столица на...
 9. WhiteDeath

  LG W2243S или Аccer v223hqbb монитори

  Кој од овие монитори е подобар иста цена се 7,900ден. Со една разлика Аccer има контрас од 50,000 додека LG од 30,000. Или пак предложете некој монитор во тој ценовен ранг.
 10. WhiteDeath

  Apple Iphone 4 Најавен

  Само едно ме зачудо како се уште нема 3г видео разговори преку мобилната мрежа, туку само преку wi-fi. Јесте да е ова подобро од смисла на чинење но сеапк... Освен подобрениот дизајн на изгледот и малце поголемата резолуција на екранот нема ништо ново и спектакуларно.
 11. WhiteDeath

  Солидна замена за Amarok

  Проблемот е следен откако го апдејтирав Кубунтуто на 10,04 верзија Amarok почна да заебава и да паѓа после неколку одсвирени песни. Пробав да ја ставам постарата верзија на Amarok 1,4 но некако не ми успеа па сеа барам некоја солидна замена за Amarok. Некој предлог?
 12. WhiteDeath

  iPad - Новиот изум на Apple е официјален!

  Samo eden plus za ipad e malku podobra grafika. И уште една споредба...
 13. WhiteDeath

  Мојот десктоп

  Мојата KDE машина...
 14. WhiteDeath

  South Park со епизода за Facebook

  Ништо посебно од епизода. Не е епска како епизодата за WoW. Ова епизода е чистоколку да се направи епизода мада ова требаше одамна да ја направат, малце каснат. Но подобро некогаш него никогаш.
 15. WhiteDeath

  Скрипта за автоматски внесување податоци во МySql База

  На тебе ти треба web crawler едена од подобрите класи за ова е simplehtmldom можеш од овде да си го симнеш http://sourceforge.net/projects/simplehtmldom/files/ и добар туториал за како работи имаш овде http://simplehtmldom.sourceforge.net/manual.htm и се работиш преку ДОМ структурата на страната...
На врв Дно