• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од wdp

 1. wdp

  SSD Mounting Kit

  Од ддцом ми го испорачаа без адаптер. Не е дека ептен ми треба, само што не видов на ниедна онлине продавница кај нас да се продава. Не сум од Скопје, сепак фала на понудата исто како да си ми дал едно.
 2. wdp

  SSD Mounting Kit

  Знае ли некој кај се продаваат SSD Mounting Kit, нешто како ова подолу. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817994085
 3. wdp

  subdomain со посебен хостинг

  Точно, ама највероватно има хостинг панел па сета таа конфигурација му е автоматски направена.
 4. wdp

  subdomain со посебен хостинг

  Ако има контролен панел би требало се да е автоматски подесено.
 5. wdp

  subdomain со посебен хостинг

  Немаш потреба да одиш никаде, ова е едноставна работа и нема врска дали доманот е .мк или нешто друго. Види кој ти се ДНС сервери за твојот домаин и во нив смени го постоечкиот А рекорд за тој субдомаин да поентира кон новата ИП, како што ти пишал xenon. Највероватно ДНС серверите ти се таму...
 6. wdp

  Предлог за бесплатен неограничен VPN сервис...

  Го имав претходно гледано, не е истечена, кликни на Order details: 5GB Package: £0.50/monthly recurring - Order Link Инаку ако имаш голема потреба од ВПН и 2-4 долари месечно најдобра опција ти е да си земеш некој мал ВПС и да си инсталираш опенвпн.
 7. wdp

  Предлог за бесплатен неограничен VPN сервис...

  За пола фунта имаш 5GB bandwidth и 15 локации, тоа ти е поефтино од 1 кутија цигари. http://www.lowendtalk.com/discussion/comment/288284 Се што е бесплатно е највероватно сакато со некој функции.
 8. wdp

  Предлог за бесплатен неограничен VPN сервис...

  Бесплатно, неограничено а плус и квалитетно некако не одат заедно. Инаку на гоогле сигурно ќе најдеш илјадници бесплатни впн сервиси.
 9. wdp

  Вреди ли да се купи Macbook Pro ?

  Аkо имаш пари вреди. Kаков и hakintosh да правиш пак нема да биде како Macbook Pro
 10. wdp

  23 дена постови изгубени?

  Ништо лично но човек кога ве чита ќе помисли дека го администрирате facebook е не еден релативно слабо посетен сајт/форум. Многу поважно од тоа каде се хостирате е и да имате барем еден солиден систем админ со какво такво искуство кој ќе може да постави оптимална и безбедна средина за форумов.
 11. wdp

  ИТ.ком.мк се извинува за денешниот Downtime.

  На hetzner "серверите" повеќето на десктоп конфигурации, претпоставувам и овој форум е хостиран на некоја i7-920 и некој просечни декстоп дискови, значи хостингот е далеку од добар. Форумов колку со гледам (моментално 55) нема којзнае колку посетители 50-100 во еден момент. Со добро...
 12. wdp

  WHMCS

  Тоа што го бараш не постои, ем да не е нулирана верзија ем да е бесплатна.
 13. wdp

  DNS пропагирање

  Во моето прашање не и ни најмалку техничко, да не се повторувам што прашав по милионити пат и на што си одговорив во случај некој друг некогаш ако бара. Јас не се разбирам од хардвер и ако некој праша нешто за хардвер, на пример која графичка е подобра, нема да му пишам земи ја црвената...
 14. wdp

  DNS пропагирање

  Највероватно, не си ми го разбрал прашањето, никаде не прашував кој днси да ги користам дома, кој се најбрзи, како да ги флешувам, како да користам команди, итн. Имав променето днс на одреден домаин и тој не беше пропагиран кај близоо, и прашав дали некој знае на колку време они ги упдејтуваат...
 15. wdp

  DNS пропагирање

  Колку за референца ако бара некој друг во иднина, близоо и некој други помали кабелски оператори ги упдејуваат днсите еднаш неделно.
На врв Дно