• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од w0rm

 1. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Струмица.
 2. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Не сум од Скопје, незнам ни кај е Интефејс компјутери, а незнам ни кај е Мебиус. Процесор ќе зимам AMD Athlon II X4 QuadCore Еве што е сигурно: MB: Gigabyte A75-D3H CPU: AMD Athlon II X4 QuadCore VGA : ??? HDD : ??? RAM : Apacer 4GB Case : Имам дома, Delux. Напојување: 350W Gembird PSU10K...
 3. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Лесна е за напојување, ќе го сменам. Еве со некој промени: MB: Gigabyte H61M-S1 - 2545 ден. Processor: Intel Core i3 - 4680 ден. VGA: Gigabyte (nVidia) GeForce GT440 - 4020 ден. RAM: Apacer 4GB - 1200 ден. HDD: Simmtronics 160GB 2985 ден. Case: Delux 372 600W - 1305 ден. Cooler: AFOX ACD-01...
 4. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Јас сум 7 години со Delux напојување, супер е... само кажете дали е доволно 600w? .
 5. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Склопив една нова.. цела од Анхоч (пс не сум од Скопје) MB: Gigabyte H61M-S1 2,545 ден. VGA: Gigabyte nVidia GT430 3,575 ден. Processor: Intel Core i3 4,680 ден. RAM: Simmtronics 4GB DDRIII 1,040 ден. Cooler: AFOX ACD-02 320 ден. Case: Delux 372 600W 1,305 ден. HDD: Simmtronics 160GB 2,985 ден.
 6. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Или пак оваа: Intel Core i3-2100 3.1 GHz MB Foxconn H61MXL-K 4 GB DDR3 RAM 1000 GB (1TB) HDD nVidia GT 430 2 GB SDDR3 DVDRW
 7. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  MSI Intel H55M - 3,359 ден. NVIDIA GeForce GT430 3,336 ден. Intel Core i3 - 4,807 ден. ASUS 2 MIDI - 1,567 ден. Simmtronics DIMM 4GB - 1,042 ДЕН. Cooler Master xdream i117 637 ден. Хардиското е 3,732 ден.
 8. w0rm

  Што мислите за конфигурацијата?

  Што мислите за конфигурацијата? Матична : MSI Intel H55M (http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813130301) Процесор: Intel Core i3-540 (http://ark.intel.com/products/46473/Intel-Core-i3-540-Processor-%284M-Cache-3_06-GHz%29) Графичка: nVidia GeForce GT430...
 9. w0rm

  Би ја купиле Diablo 3?

  Нема, едно шо ми е слаб компјутер, друго што ќе ја има на tpb беспари..
 10. w0rm

  Battlefield 5 на Google Glasses

  Интересно...
 11. w0rm

  Kупување преку еBay

  Дали има шанси да купам од Македонија нешто од еBay. Поточно сакам да си земам патики од eBay, бидејќи во оваа Струмица нема ништо саламско, па ако можете да ми дадете неколку одговори на неколку прашања. 1.Дали може да се плати преку картичка, и ако може преку каква? 2.Дали стварно шипингот до...
 12. w0rm

  Колку сте задоволни од својот компјутер

  Премногу сум задоволен со машината на која седам моментално... AMD 1.6GHz, 1 GB Ram + 256mb ram, 80 gb hdd, ati radeon 9200 + backtrack... супер ми е, ама ми станува смешен фактот што компјутерот е стар 7 години..
 13. w0rm

  Problem so utorent

  Истото ми се случуваше и на мене, само направив апдејт и се си беше океј...
 14. w0rm

  Мекинтош нападнат од тројанец

  Затоа нема да кликаш на разни линкови. :)
 15. w0rm

  Помош при избор на лаптоп

  Неам предрасуди за АМЦ, така зборуваат, јас имам купено тастатура x7, еве на неа го пишувам овој пост, се си е супер... а и вујко ми има купено лаптоп и рутер од АМЦ, досега без проблеми работат... на крај краева зависи каква среќа имаш..
На врв Дно