• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vojtek

 1. V

  Помош за печатење

  Ок, фала ќе пробам.
 2. V

  Помош за печатење

  Веќе го имав пробано тоа, ама сепак мислам дека е до двостраното печатење. Ако пробам да печатам било со парни или непарни страници на едната страна ќе ги испечати било парните или непраните зависи и редоследот на страните е измешан. Сепак останува да печатам по две страни на лист така е се во ред.
 3. V

  Помош за печатење

  Имам ласерски печатач Samsung ML-1640 и сакам двострано да печатам книга од PDF како landscape со 4 страни на еден лист. Пример: 1 и 2 на една страна, 3 и 4 на другата страна. Инаку печатачот поддржува manual duplex печатење.
На врв Дно