• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vlatkosta

 1. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Би бил благодарен ако можете да ми кажете како може од Македонија да се купат 10 биткоини?
 2. V

  Моментален статус: Моментален статус: (нема)

  Моментален статус: Моментален статус: (нема)
 3. V

  Моментален статус: (нема)

  Моментален статус: (нема)
 4. V

  Данок на добивка од онлајн турнир

  Да не знаеш случајно како ги подигал парите, пошто пред некоја година повлекував некои средства преку нашиве банки, не платив данок пошто од ујп ми рекоа дека боље да неплаќам пошто било незаконски да имам сметка надвор ... Па ме интересира до кај се ујп со контролите?
 5. V

  Данок на добивка од онлајн турнир

  Како успејаа да го фатат несреќниот? Како и да е, мој став е дека треба да се плати данок.
 6. V

  Повлекување пари од outsourcing

  Заедно со двајца другари работиме еден проект(комплексен сајт) за странски клинет и притоа ќе бидеме исплатени преку moneybookers. Се работи за солидна сума од 20 000 долари. Немаме никаков документ, договор за работа и слично. Ме интересира дали ќе имаме некои проблеми при повлекувањето на...
На врв Дно